poniedziałek, 16 stycznia 2023

Zuzia lalka nieduża... czyli Muzeum Zabawek w Kudowie-Zdroju

Jeśli macie ochotę cofnąć się na chwilę do czasów dzieciństwa, powspominać ukochanego misia lub lalkę, zobaczyć wymarzoną kolejkę albo pokazać swoim dzieciom, czym bawiliście się, gdy byliście mali... To musicie odwiedzić Muzeum Zabawek w Kudowie-Zdroju, które zapewni Wam prawdziwą podróż w czasie. 

Kto z nas z sentymentem nie wspomina dzieciństwa? Czasami chciałoby się cofnąć do tych wspaniałych czasów beztroski i choć nie jest to możliwe, to w Kudowie-Zdroju możemy poczuć choć tego namiastkę. Muzeum Zabawek otwarto w 2002 roku (tak, to ponad 20 lat temu),  a jego założycielami jest małżeństwo miłośników zabawek. Początkowo niewielka wystawa urosła przez lata i dziś jest to największa w Polsce ekspozycja zabawek! 

Zobaczcie tu ponad 5000 eksponatów, w tym ogromną kolekcję pluszowych misiów, lalek i innych zabawek, a także sprzętu elektronicznego, o którym niejeden z nas marzył (np. komputer Commodore). Jest tylko jeden szkopuł - podczas zwiedzania sami możemy poczuć się tak staro, jakbyśmy mieli nadawać się już tylko do muzeum! Ale spokojnie - ludzi na szczęście do kolekcji nie przyjmują.

Muzeum Zabawek zapewni rozrywkę całej rodzinie. Starsi z przyjemnością cofną się do czasów swojego dzieciństwa, a młodsi... no cóż, nie trzeba chyba tłumaczyć, dlaczego im się spodoba. To przesympatyczne miejsce, które naprawdę warto odwiedzić. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz